Technologie na kterých stojí naše platforma

Platform ONE logo
VIRTUALIZACE

Proxmox spolu s Linux  KVM ( Kernel Virtual Machine ) a Linux QUEMU  (Quick Emulator ) poskytuje moznosti vyuzit Vaše serverové prostředky na maximu. Spolu dokážeme vytvořit server, ve kterém Vám budou běžet všechny důležité systémy. Potřebujete vysokou dostupnost? Ani v tomto Proxmox nezaostává od jiných komerčních produktů a s jednoduchostí umí zabezpečit nepretrzity provoz. Výkonnost virtuálních strojů, lze také optimalizovat využitím LCX kontejnerů, které obsahují minimalistický operační systém jako nosnou vrstvu pro další služby a aplikace. Dá se použit jako alternativa k Dockeru. A co dále poskytuje Proxmox, nezávislost na hardwaru, podporu autentifikaci jako například OpenLDAP, bezproblémová integrace na externí datové uložiště za použití celé řady protokolů standardně využívaných protokolů ( NFS, CIFS, iSCSI, LVM, LVM-thin, ZFS ) nebo objektových úložišť typu Ceph. Všechny použité technologie jsou z rodiny OpenSource, takže nemusíte mít obavu z limitací, které přinášejí klasické komerční softwarové produkty.

proxmox
SÍŤE A SÍŤOVÁ BEZPEČNOST
pfsense

Jedná se o univerzální flexibilní škálovatelný firewall, který splňuje nejpřísnější požadavky k ochraně Vašich dat. Jedná se o robustné řešení, které je uzpůsobeno pro velké společnosti, běžící na globální infrastruktuře, ale taky se dá použit pro menší nasazení. Je možné použít různé doplňky, které doplní funkčnost firewallu. Jako například Systém pro prevenci narušení sítě , rozložení zátěže, řízení provozu na síti s ohledem na optimalizace využití, transparentní web cache proxy s ochranou proti virům přicházejících z internetu, ale také například s filtrováním webových stránek. Další využití jako  VPN server, DNS, DHCP server je samozrejmostí.

Snort je  nejvýznamnější Open Source systém pro prevenci narušenína světe. Je založen na řade pravidel, které kontinuálně analyzují sítovou aktivitu a následně rozhodnou co se bude dít s nebezpečnou aktivitou, jako například zablokuje nebezpečnou aktivitu a upozorní sítového administrátora, nebo oddeleni, které má na starosti počítačovou bezpečnost . Bezpečnostní pravidla jsou  automaticky aktualizována. S ohledem na bezpečnost zákazníka je možné taky využít mimo komunitních pravidel také pravidla, které jsou certifikovaná spoločnosti  Cisco Talos. Cisco Talos je organizace která je středem portfolia Cisco Security. Jedná se o elitní skupina bezpečnostních odborníků, která se zaměřuje na poskytování ochrany zákazníků.

snort
OPENVPN

Potřebujete vzdálené připojení pro Homeoffice  z Vašeho počítače? Nebo potřebujete rychlý přístup k Vašim firemním datům z mobilního zařízení ( mobil, tablet )? Máte různorodá zařízení jako Windows PC/Linux, Android , IOS? Pomocí OpenVPN Vás a  šifrovaného spojení bezpečně připojíme k Vaší kanceláři, nebo k jakékoliv síti kterou potřebujete pro Vaši práci.  Bezpečnost komunikace je zabezpečená pomocí digitálního certifikátu a jako doplněk přidáme ještě ověření pomocí uživatelského hesla.

MONITORING A AUTOMATIZACE

Automatizace v IT umožnuje efektivně řešit případy, kdy existuje operace, kterou lze pomoci algoritmizace nahradit. V praxi to znamená, že místo toho, aby jste dělali rutinni práci ručně, tak ji za vás vykoná automatizovaný program. Toto Vám ušetří čas a peníze. V praxi se může jednat o automatické nahravání dat, detekce potíží na straně interfaců a automatickou opravou. Použití automatizace nemá hranic a v podstatě jde zautomatizovat všechno. Stačí se s námi spojit a rádi Vám navrhneme řešení.

zabbix
RED HAT Ansible

Další užiteční nástroj z rodiny OpenSource. Jedná se o software, který vytváří  Red Hat® Ansible® používáme na automatické nasazení softwaru a jeho aktualizací. Jsme schopni nadefinovat Ansible joby tak, ze nasazení, nebo vytvoření nového prostřední bude na „tlačítko“. Tímto  ušetříte čas a tím i vaše peníze.

SPRÁVA UŽIVATELŮ A DOKUMENTACE


FreeIPA je volně šiřitelný open source identity management (IDM) , který ukládá informace o uživatelích, jejích právech a skupinách. Tímto je umožněna jejich jednoduchá správa. V praxi to znamená, že uživatel je založen v IDM FreeIPA, kde je mu přirazená správná role, která zabezpečí přístup požadovaného systému. Systémem se rozumí jakýkoliv systém, nebo aplikace, do které je možné se přihlásit. Pomocí skupin/rolí jsme schopni řídit oprávnění pro daného uživatele. Také je myšleno na bezpečnost uživatelských účtů, kde řídíme expiracii účtů , komplexitu hesel, pravidelní změny hesel. Jednoduší uživatelský management snad již ani neexistuje…FreeIPA rozhrani
DokuWiki

Potřebujete dokumentovat svoje zkušenostia nevíte jak na to? DokuWiki je jednoduše použitelný univerzální open source WIKI software, který nevyžaduje databázi. DokuWiki je obzvláště užitečná v podnikovém kontextu. Velké množství pluginů dokáže rozšířit její vzužitelnost i mimo oblast dokumntace. Zaškolíme, vytvoříme přístupy tak, aby každé vaše oddělení mělo svůj privátní prostor do kterého můžete vkládat vaše poznatky.

VÝVOJÁŘSKÉ NÁSTROJE

Proč používáme Python ? Je to univerzální programovací jazyk, s kterým je možné vytvořit podpůrné programy pro zajištění automatizace. Python bravůrně zvládne také webové stránky, nebo datovou analytiku, modelovaní, strojové učení, nebo rychlou tvorbu aplikací. I v těchto oblastech jsme schopni Vám poradit.

python
GitLab

GitLab je komplexní systém pro správu zdrojových kódů. Kromě verzování dokáže prostřednictvím naskriptovaných pipelines kód otestovat a nasadit. Mimoto je možné ho využívat pro dokumentaci a evidenci chyb a jejich oprav. 

OpenVPN je registrovaná značka společnosti OpenVPN inc., KALI LINUX ™ je registrovaná značka společnosti Offensive Security , PROXMOX is je registrovaná značka společnosti Proxmox Server Solutions Gmbh., pfSense® and pfSense Certified® je registrovaná značka společnosti Electric Sheep Fencing, LLC, Zabbix je registrovaná značka společnosti Zabbix LLC, Red Hat® Ansible® je registrovaná značka společnosti Red Hat, Inc, Greenbone je registrovaná značka společnosti Greenbone Networks Gmb, FreeIPA je registrovaná značka společnosti Red Hat, Inc , MySQL je registrovaná značka společnosti Oracle Corporation, PostgreSQL je registrovaná značka společnosti PostgreSQL Community Association of Canada, Docker je registrovaná značka společnosti Docker, Inc, Ubuntu je registrovaná značka společnosti Canonical Limited